Kuriant savo įmonę kiekvienas žmogus susiduria su buhalterija. Vesti tvarkingą, be klaidų buhalteriją yra gana sunku, jeigu neturi sukaupęs pakankamai patirties, žinių. Tokiu atveju, norint sutaupyti savo laiką, galima užsisakyti buhalterines paslaugas. Buhalterinės paslaugos yra tikras išsigelbėjimas, norintiems turėti teisingą bei tvarkingą buhalteriją. Buhalterines paslaugos teikiantys profesionalai Jums ne tik padės su ataskaitomis, bet ir atstovaus Jus įvairioms įstaigoms, tokioms kaip Sodra ir t.t. Jeigu vedate netvarkingas ataskaitas, jos užima daug laiko, tačiau samdyti buhalterį Jūsų įmonei yra šiuo metu per brangu, buhalterio paslaugos yra puiki išeitis. Jie ne tik sutaupys Jūsų brangaus laiko, bet paslaugos kainuos gerokai mažiau nei naujo darbuotojo vieta.

Kiek kainuoja buhalterinės paslaugos?

Buhalterinių paslaugų kainos labai svyruoja. Priklauso nuo daugelio dalykų: Jūsų gyvenamosios vietos, kokių konkrečiai paslaugų Jums reikia, Jūsų įmonės dydžio ir panašiai. Paslaugos gali kainuoti nuo 50 eurų per mėnesį iki 500 eurų per mėnesį, kai kuriais atvejais gali tekti sumokėti ir daugiau. Nors kainos gali pasirodyti ir nemažos tai vis tiek yra pigiau nei samdyti naują darbuotoją. Taip pat, galima pasirinkti buhalterines paslaugas nuotoliniu būdu. Tokiu būdu Jūs ne tik sutaupysite laiko, bet ir pinigų. Šios paslaugos yra kiek pigesnės. Vis daugiau žmonių susidomi nuotolinės buhalterijos paslaugomis, tačiau kai kurie įtaria, jog tai gali būti mažiau patikima. Jeigu kyla įtarimų, galima pasidomėti specialistu prieš jį pasamdant tvarkyti Jūsų buhalteriją, tokiu atveju Jums bus ramiau ir būsite tikras, jog Jūsų buhalteriją tvarko patikimas asmuo.

PVM skaičiavimas

PVM yra mokestis, kuris yra imamas nuo papildomai sukurtos vertės, taip pat ir antkainių. Lietuvoje privalo mokėti PVM mokestį asmenys, kurie: 1) Lietuvoje tiekia prekes ar paslaugos, kurių bendra gauta suma per 12 mėnesių yra daugiau negu 45 000 eurų; 2) Asmenys, kurie kontroliuoja keletą juridinių asmenų ir visų jų kontroliuojamų juridinių asmenų ir jų pačių gautas atlygis vykdant ekonominę veiklą, patiektas prekes ar paslaugas suma per paskutinius 12 mėnesių viršijo 45 000 eurų; 3) Asmenys, kurie Lietuvoje įsigyja prekių iš kitų ES šalių, kurių vertė praėjusiais kalendoriniais metais buvo didesnė nei 14 000 eurų. Pridėtinės vertės mokesčio skaičiavimas:

PVM išskyrimo skaičiavimas: 2029×21/121=352,14. PVM dydis yra 352,14, suma be PVM yra 2029-352,14=1676,86

PVM pridėjimo skaičiavimas: 1676,86×0,21+1676,86=2029, PVM yra 352,14, suma su PVM yra 2029.