Trimerio išsirinkimas gali būti sudėtinga užduotis, ypač jei neturite nieko bendro su sodo technikaTrimeriai skiriasi ir savo paskirtimi, ir kaina, ir funkcionalumu, tad eiliniam pirkėjui nuo tokios pasirinkimų gausos gali paprasčiausiai apsisukti galva.

Šio straipsnio tikslas yra padėti jums išsiaiškinti savo poreikius ir tokiu būdu nuspręsti, kokio trimerio dairytis. Perskaitę straipsnį jau turėsite bazines žinias ir galėsite ramiai žygiuoti į parduotuves, kuriose prekiaujama sodo technika. Žinoma, nepasitikėkite tik vienu šaltiniu, pasikonsultuokite ir su ten dirbančiais profesionalais.

Trimeriai pagal paskirtį

Visų pirma reikėtų išsiaiškinti kam naudosite savo trimerį, tik tuomet bus galima pasakyti, į ką reikėtų atkreipti dėmesį. Trimeriai gali būti skirti vien tik pabaigiamiesiems darbams, t.y. prižiūrėti tas vietas, kurių neįmanoma nupjauti su vejapjove ar vejos traktoriuku. Trimeriai gali būti skirti ir vejos pjovimui ar net didelių pievų šienavimui. Galiausiai trimeriai gali būti skirti krūmų ir miškų valymui.

Kaip matote, paskirtys labai skiriasi. Tai reiškia, jog skirsis ir patys įrenginiai. Įvertinkite, kam naudosite savo trimerį ir koks yra jūsų apdirbamas plotas.

Akumuliatoriniai trimeriai

Akumuliatoriniai trimeriai patys iš savęs yra šiek tiek brangesni už benzininius trimerius, tačiau jie neabejotinai turi ir savų privalumų. Visų pirma akumuliatorinis trimeris neturi vidaus degimo variklio. Tai reiškia daug mažiau problemų – jums nereikės maišyti kuro su tepalais, jo sandėliuoti, paruošti trimerio sandėliavimui žiemą ar jaudintis dėl gedimų, kurie tikrai būtų dažnesni. Taip pat nebus jokios smarvės ir didžiulio triukšmo, vibracijos. Žinoma, yra ir minusų. Be jau minėtos didesnės kainos, akumuliatoriniai trimeriai turi ribotą veikimo laiką vienu baterijos įkrovimu, todėl turite gerai apskaičiuoti savo darbo laiką.

Akivaizdu, jog akumuliatoriniai trimeriai geriausiai tinka mažų sklypų savininkams, kurie nenori triukšmu erzinti kaimynų ir taip pat nenori teptis rankų su alyva ir benzinu. Toks trimeris puikiai tiks pavieniams darbams, bus lengvas ir itin mobilus.

Benzininiai trimeriai

Savo ruožtu benzininiai trimeriai turi kitus privalumus. Jų galia didesnė, su jais galima dirbti praktiškai neribotą laiką. Tiesa, iškyla papildomų sunkumų, tokių kaip variklio aptarnavimas, kuro ruošimas darbui ir t.t. Tačiau jei jums reikia atlikti sudėtingesnius darbus, pavyzdžiui valyti mišką, pjauti krūmynus ar šienauti didelius žolės plotus, tai yra vienintelis logiškas pasirinkimas.

Kaip jau supratote, viskas priklauso nuo jūsų poreikių. Tik pagal tai galėsite išsirinkti aparatą, kuris geriausiai tiks būtent jums.