Norite tam tikras namų zonas apklijuoti plytelėmis? Tai labai sveikintinas pasirinkimas, kadangi plytelės ilgai tarnauja, atrodo skoningai ir tuo pačiu jas valyti ir prižiūrėti yra labai paprasta. Tiesa, ne tik geros plytelės garantuoja, jog jos sėkmingai laikysis ant sienų. Tuo pačiu labai svarbu pasirinkti ir tinkamus klijus, kurie užtikrins, kad plytelės tinkamai prilips prie sienos.

Pasirinkti plytelių klijus reikia taip pat atidžiai kaip ir pačias plyteles. Jeigu visiškai neturite kompetencijos šioje sferoje – tokiu atveju rekomenduojame pasitarti su konsultantais, kurie prekiauja šio tipo produkcija ir gali patarti, kokio plytelės labiausiai tinka jūsų atveju. Esant plačiai pasiūlai kiekvienas atras tai, kas jam labiausiai tinka.

Ieškodami tinkamiausių klijų privalote įvertinti kelis svarbius kriterijus. Būtent tai jums ir planuojame atskleisti šiame tekste. Taigi, pirmiausia reikia įvertinti ant kokio paviršiaus plytelės yra klijuojamos. Jeigu vieni klijai labiausiai tinka toms plytelėms, kurios yra skirtos klijavimui ant sienų, nuo tarpu kitos pasirenkamos tuomet, kai planuojate klijuoti ant žemės. Kiekvienas atvejis yra labai individualus ir kiekvienu atveju plytelės patiria skirtingą santykį su dirgikliais. Natūralu, kad kuo daugiau dirgiklių – tuo reikalingi stipresni klijai, kurie jums padės tinkamai prilaikyti plyteles prie paviršiaus. Kitas kriterijus, kurį reikia įvertinti norint būti tikru, kad pasirinkti klijai yra geras pasirinkimas – plytelių tipas. Keramikinėms plytelėms reikalingi vieni klijai, kai tuo tarpu silikoninėms – kiti. Dažniausiai ant klijų pakuotės jau būna nurodyta kam šio tipo klijai labiausiai tinka ir kokį paviršių jie geba klijuoti. Taigi, būtinai atsižvelkite. Kartais žmonės nori sutaupyti, todėl renkasi pigesnius klijus  net ir tokiu atveju, kai jie nėra pritaikyti konkrečiai paskirčiai. Tai labai blogas pasirinkimas, kadangi klijai paprasčiausiai nepatenkins poreikių ir pačios plytelės gali gana greitai nukristi. O plytelių klijavimas yra gana sunkus darbas. Skirkite jam tiek laiko, kiek reikia, jog galiausiai rezultatas pranoktų jūsų poreikius ir plytelėmis išklijuotos sienos atrodytų puikiai.

Dar vienas kriterijus, kurio dažniausiai neapgalvoja žmonės – ar jums labiausiai tinka standūs klijai, ar elastingi. Kiekvienu atveju jų nauda gali kiek varijuoti, kadangi dažnai klijų rūšis lemia ne tik kaip plytelės prilips, tačiau tuo pačiu ir tai, ar jos tinka įvertinus pačios plytelės struktūrą. Vėlgi, pačiam pasirinkti be profesionalo komentaro gali būti labai sunku. O juk nesinori veltui išmesti pinigų. Būtent todėl geriausia yra pirmiausia susipažinti su rūšimis ir tik paskui įgyvendinti paieškas.

Dar vienas kriterijus, kuris jums turėtų būti aktualus norint susirasti geriausius klijus – taip pat nusistatyti pinigų sumą, kurią planuojate skirti produkcijai. Pamatysite, kad šiuo metu pasirinkimas tikrai labai platus ir kiekvienas, kurie ieško, gali surasti tokį variantą, kuris geriausiai patenkina jo kainoraščio poreikius. Tačiau tuo pačiu reikia įvertinti ir tai, kad maža kaina gali būti blogo rezultato garantas. Žinoma, tai tikrai nėra taisyklė, tad svarbiausia yra lyginti, derinti, kad būtumėte tikras, kad jūsų susirasti klijai visapusiškai padengs jūsų poreikius ir pačios plytelės puikiai padengs paviršių.

Plytelių klijavimas vonioje su gerais klijais bus kur kas paprastesnis darbas. Svarbiausia neskubėti rinktis. Geriausia yra pasitarti su profesionalais, kurie gali pasakyti, kokie klijai labiausiai tinka jūsų atveju. Arba dar geriau – vienu kartu pirkti plyteles, ir klijus. Tokiu atveju įsigysite pilną komplektą, kuris tikrai jums puikiai tiks.