Ne paslaptis, kad laiptai – tikrai ne vienos dienos pirkinys, tad, nieko keista, kad būtent iš šio statinio yra tikimąsi labai ilgo tarnavimo. Vis dėlto, ar šis statinys iš tiesų tarnaus ilgai, nemaža dalimi priklauso ir nuo paties šeimininko priimamų sprendimų. Taigi, norime pasidalinti keliomis detalėmis, kurios užtikrins, kad laiptai tarnaus ilgiau.

Jei norite turėti medinius laiptus ir siekiate kuo ilgesnio jų tarnavimo, tai dar prieš pateikiant užsakymą, labai svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad tikrai ne visų rūšių mediena yra ilgaamžė. Laiptų gamintojai gali jums pagaminti laiptus iš pačių įvairiausių rūšių medienos, tačiau, jei siekiate, kad statinys tarnautų ilgai bei patikimai, nepamirškite, kad geriausias variantas yra uosis arba ąžuolas. 

Ne paslaptis, kad ant laiptų nusėsta dulkės. Ir nors jos akimi gali būt net neįžiūrimos, nereikia pamiršti, kad jos vis tiek neigiamai veikia paviršių ir gali sukelti mikro-įbrėžimus. Taigi, siekiant to išvengti, būtina užtikrinti nepriekaištingą laiptų švarą. Be to, prekybos centruose galite rasti puikių priemonių, skirtų laiptų paviršių poliravimui.

Ne paslaptis ir tai, kad ant laiptų ne tik dulkės nusėsta, bet ir lipant ar gabenant nešulius, baldus; gali atsirasti  ir didelių, ryškių įbrėžimų. Jie ne tik laiptų išvaizdą, gadina – ilgainiui gali pakenkti ir jų būklei. Kaip to išvengti? Tinkamą apsaugą užtikrinsite ant laiptų patiesdami kokybišką kilimą.

Gali nutikti ir taip, kad bus laikui bėgant bus pažeista tik viena laiptų pakopa arba viena turėklo sija. Taigi, vos pastebėję pažeidimus, turėtumėte juos pašalinti, kadangi laiptai – vientisa darni sistema ir, jei kur nors jos detalė bus pažeista, tai gali paskatinti pažeidimų atsiradimą ir kitose vietose. 

Na, o pabaigai belieka tik pridurti, kad tik kokybiški laiptai gali tarnauti ilgai bei patikimai. Taigi, dar vienas dalykas, ką galite padaryti siekdami užtikrinti ilgą laiptų tarnavimą, tai – tinkamų specialistų pasirinkimas. Rinkdamiesi laiptus gaminsiančią įmonę, ypač atidžiai  įvertinkite jau atliktus darbus. Užtikrinti ilgą laiptų tarnavimą paprasta, tereikia atkreipti dėmesį į tam tikras detales.