Minkšti baldai yra vieni masyviausių, o tuo pačiu ir brangiausiai kainuojančių baldų. Taigi, nieko keista, kad daugelis žmonių siekia rezultato – pageidauja, kad šis pirkinys tarnautų ilgai bei patikimai. Tad gera žinia ta, kad minkštų baldų tarnavimo laikas nemaža dalimi priklauso ir nuo to, kaip baldas bus prižiūrimas. Siūlome jums susipažinti su keliais svarbiausiais patarimais, kurių laikantis, tikrai pavyks užtikrinti ilgesnį baldų tarnavimo laiką. 

Valykite bent kartą per savaitę

Daugelis net nesusimąsto, kad akimi dažnai net nepastebimi nešvarumai gali gerokai sutrumpinti minkštųjų baldų tarnavimo laiką. Viskas todėl, kad šie nešvarumai įsiskverbia į giliausius gaminio sluoksnius, tokiu būdu sukeldami jų pažeidimus bei paspartindami natūralų nusidėvėjimą. Tad, geriausias būdas tam užkirsti kelią – reguliariai valyti baldus, bent kartą per savaitę. Pirmiausia – sausuoju būdu – tam naudokite mini siurblį (jei namuose gyvena šuo ar katė, į pagalbą pasitelkite ir pūkų surinkėją), o vėliau – rinkitės specialius valiklius, kurie maksimaliai sunaikins nešvarumus, nepažeisdami audinio, leis išsaugoti spalvą, o taip pat – suteiks itin malonų aromatą.

Nestatykite baldų ten, kur juos pasiektų saulės spinduliai

Ne paslaptis, kad visi nori, jog minkšti baldai išsaugotų savo spalvą. Specialūs valikliai gali padėti siekti šio tikslo, tačiau taip pat nereikia pamiršti, kad bene vienas efektyviausių būdų išsaugoti spalvą – tai statyti baldą ten, kur jo nepasiektų saulės spinduliai. Būtent saulės spinduliai ypač blukina spalvas ir jau vos po kelerių metų baldas gali nebeatrodyti toks ryškus, koks buvo. 

Užtikrinkite tinkamą patalpų vėdinimą

Kas bendro tarp ilgo bei patikimo baldų tarnavimo laiko bei tinkamo namų vėdinimo? Dėmesį verta atkreipti į tai, kad tinkamai vėdindami namus, išvengsite pelėsio atsiradimo, o būtent šis veiksnys ir gali sutrumpinti gaminio tarnavimo laiką. Pelėsio sporos gali atsirasti ant baldų, pažeisti audinį,  o išvalyti jo pažeistas vietas gali būti labai sudėtinga. Tad verta nepagailėti pastangų ir užtikrinti sprendimus, dėl kurių pelėsis jūsų namuose neatsirastų.

Kaip matote, tereikia įgyvendinti vos kelis paprastus sprendimus, kad minkšti baldai tarnautų ilgai bei patikimai.