Jei turite jums priklausantį mišką, tačiau apie miškininkystę bei miško ypatumus žinote nedaug, tokiu atveju galite patekti į pakankamai keblią situaciją: nuspręsti parduoti mišką šiuos objektus superkančiai įmonei ir tikėtis, kad bus pasiūlytas ypač patrauklus pasiūlymas, tačiau atėjus vertinimo dienai sužinoti, jog jūsų lūkesčiai neišsipildė ir kad siūloma gerokai mažesnė miško kaina. Ir kai taip nutinka, neretai žmonės ne tik nuliūsta,  bet ir skuba savęs klausti: kodėl taip nutiko, ko jie nepamatė, ko nepastebėjo ir dėl kokių argumentų neišsipildė jų lūkesčiai. Žinoma, reikia akcentuoti, kad priežasčių, kodėl taip nutinka, gali būti įvairių ir kiekviena situacija turėtų būti vertinama individualiai. Vis tik, galima nuspėti ir keletą pagrindinių modelių, dėl kurių, neišsipildo žmonių viltys, susijusios su miško kaina.

Nepastebėjote vabzdžių padarytos žalos

Atrodo būtų sunku surasti mažesnius padarus, nei vabzdžiai. Ir ką tokie maži padarai blogo galėtų padaryti. O padaryti jie iš tiesų gali labai daug – jie gali pažeisti medžius. Beje, jų daroma žala kartais ne visada būna pastebima iš karto, todėl mišką norintis parduoti žmogus iš to gali ir nepastebėti ir net nepagalvoti apie tai, kad  ši aplinkybė turės įtakos vertinant miško kainą.

Nepastebėjote gyvūnų padarytos žalos

Dauguma žmonių yra linkę galvoti, kad miško žvėrys yra jo draugai ir, kad miškas be gyvūnijos tiesiog negalėtų gyvuoti. Tam tikru aspektu taip ir yra, tačiau taip pat reikia pastebėti, kad būtent gyvūnai gali padaryti ir nemažai žalos medžiams. Ir būtent ji taps vienu iš veiksnių, kodėl vertinant miško kainą, jums bus pasiūlytas mažesnės vertės sandoris, nei jūs tikėjotės.

Nepastebėjote paukščių padarytos žalos

Vis dėlto, nereikėtų galvoti, kad tik vabzdžiai bei gyvūnai gali pakenkti medžiams ir dėlto sulauksite mažesnių miško kainos pasiūlymų. Verta akcentuoti, kad ir dėl paukščių padarytos žalos galite sulaukti tokio efekto, t.y., miškas bus įvertintas mažesne pinigų suma, nei jūs tikėjotės.

Na, o pabaigai belieka tik pridurti, kad kiekviena situacija yra individuali ir tik po išsamaus vertinimo galėsite sužinoti rezultatus.