Profesinės sąjungos pirmininkas Kęstutis Juknis buvo nuvykęs į seniunija ir ieškojo pagalbos ugniagesiams. Paaiškėjo, kad ugniagesiai neturi darbui reikalingų priemonių ir negali kokybiškai atlikti savo darbo. Ką daryti tokiose situacijose? Pirmiausia reikia gerai suprasti problemos priežastis. Juk problema ne atsirado per naktį. Bloga situacija buvo jau kurį laiką, ir niekas nenorėjo jos imti ir išspręsti. Juk ugniagesiai dirba itin pavojingą ir atsakingą darbą. Turėtų būti pasirūpinama, kad šių profesijų atstovams netrūktų darbo priemonių, būtų mokami viršvalandžiai ir tinkamai įvertinamas atliktas darbas. Nieko nepadarysi, kad tokia bloga situacija susiklostė. Esminis žingsnis jau padarytas, problemai suteiktas viešumas. Kuo daugiau atsakingų specialistų bus susipažinę su problema, tuo greičiau ji bus išspręsta. Kalbant apie profesinės sąjungos veiklą, reikia paminėti, kad tai ne pirmas kartas, kada specialistai bando išspręsti susidariusias problemas. Pagalbos reikia ne tik seniunijose dirbantiems žmonėms, bet ir didmiesčių gyventojams. Dažnai pasitaiko atvejų, kada reikia pagalbos dėl darbdavio nesąžiningų veiksmų. Jau visiems gerai žinomos situacijos, kad nėra mokami viršvalandžiai, o liepiama dirbti daugiau nei aštuonias valandas. Ką jau kalbėti apie tokius atvejus, kada darbuotojai tiesiog negauna algos. Lietuvoje gan dažnai pasitaiko situacijos, kada reikalinga profesinių sąjungų pagalba. Reikia padėti darbyotojams gauti tai, kas jiems priklauso. Darbdaviai nevengia piknaudžiauti ir todėl susidaro ne viena opi problema.

Viršvalandžiai ir algų mokėjimas

Kaip jau supratote iš pastraipos pavadinimo bandysite aiškiau pažiūrėti į šią problemą. Daugelyje kompanijų darbuotojai yra raginami dirbti daugiau nei aštuonias darbo valandas. Bendrai kalbant susidaro nemaži viršvalandžiai, kurie turėtų būti papildomai apmokestinami. Tačiau situacija yra dažnai tokia, kad darbdavys ne tik, kad nemoka daugiau, bet iš viso neapmoka viršvalandžių. Susidūrus su tokia problema reikia kuo skubiau kreiptis pagalbos, kad būtų laiku išspręsta tokio pobūdžio problema. Jeigu gerai panagrinėsite Lietuvos įmonių veiklą, tai pamatysite, kad dar didesnė problema yra tuomet, kada iš viso nemokamas atlyginimas. Jis vėluoja tris ir daugiau mėnesių. Esant tokiai sunkiai situacijai reikia pabrėžti tai, jog specialistai gauna daug nusiskundimų ir prašymų padėti susigrąžinti uždirbtus pinigus, kol kompanija nebankrutavo. Peržvelgus naujienų svetaines randame ne vieną specialistų straipsnį apie algų nemokėjimo atvejus. Ir tai tikrai nėra jaunų įmonių problema. Didelės įmonės ar net valstybinės įmonės vėluoja su darbo užmokesčiais. Tokiose situacijose geriausia ieškoti specialistų pagalbos. Tik tinkamai peržvelgus visus dokumentus galima užtikrinti laiku mokamą atlyginimą ir išspręsti ilgai nesprendžiamas problemas.

Taigi, kaip jau supratote profesinės sąjungos padeda ne tik kada darbdaviai nemoka algų. Dažnai pasitaiko atveju, kad tiesiog darbo sąlygos yra netinkamos, nesilaikoma įstatymuose numatytų reikalavimų.